Який штраф за безквитковий проїзд у Польщі

польські штрафи
польські штрафи

Отримати штраф в Польщі можна не тільки спеціально йдучи на порушення, а й абсолютно випадково, як це трапилося з нашим героєм.

Наш герой шукав туалет в центрі Варшави, і випадково спустився на станцію метро. Після того, як він зрозумів, що переплутав вхід, він розвернувся і пішов в сторону виходу, і відразу ж був спійманий співробітником станції, який попросив його показати проїзний квиток або проїзну карту. Так як у нього не було ні того, ні іншого, він не зміг пред’явити проїзний документ, і йому сказали що треба платити штраф у розмірі приблизно 500 злотих (точну цифру він не пам’ятає, бо пройшло вже десь 2 роки від цієї події). Так як сума не мала, а тим паче що він спеціально не порушував, він почав пояснювати що переплутав входи, і що шукав туалет, а прийшов на станцію метро. Но контролера це не хвилювало. Мабуть, із-за того, що в них є план по затриманню правопорушників, або вони отримують процент чи місячні бонуси.

Як працює система по штрафам у Польщі

Коли стало зрозуміло, що штраф все одно прийдеться заплатити, контролер запропонував дів умови:
1. Він сплачує штраф по квитанції — 500 злотих;
2. Він сплачує штраф карткою тут на місці, який буде складати 164 злотих;
І, наш герой, недовго думаючи погодився на другий варіант — оплата штрафу на місці, карткою.

Штраф у Польщі за проїзд без квитка

Варто зауважити, що документів про законне перебування в Польщі і Карту Побиту не перевіряли. Взяли лише паспорт, щоб переписати прізвище та ім’я. На візу не дивилися.

Після того, як штраф було сплачено, нашого героя відпустили, сказавши що він 2 години з цим чеком може їздити в метро.

Хочемо відразу сказати, що контролюючі органи і поліція в Польщі добропорядні. Можливо просто цей контролер був винятком, так як він прекрасно розумів, що людина переплутала двері, і що нашого героя зупинили після того, як він розвернувся і пішов в сторону виходу.

Чи можна оскаржити або скасувати штраф

Оскаржити штраф і отримати гроші назад — можна. Але потрібно якимось чином довести що Ви не спеціально порушили правила. У тому випадку, про який ми пишемо, скасувати штраф можна було в офісі метро на станції метро “Центрум”, але так як там були великі черги на покупку проїзних карт, наш герой не став стояти в черзі, а поїхав на роботу.

В цілому, контролюючі органи в Польщі не такі, як в Україні. Закон працює для всіх однаково. І якщо людина порушила, то він відповість за своє порушення штрафом. Навіть наш герой цієї статті сказав, що після цього випадку, він став більш уважний до правил в Польщі. Адже факт є фактом — порушив, отримав штраф, маєш право на оскарження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *